Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Zaratusztrianie na świecie 2020 Zoroastrians world 2020

cała populacja około 300 000
the entire population of about 300,000

duża mapa – pdf | big map – pdf

Dane po korekcie z 12 maja 2020, różnice w liczbie zaratusztrian są zależne od szacunków liczby maksymalnej w Afganistanie i Pakistanie. Uzupełniono i zakutalizowano kraje zamieszkiwane przez niewielką liczbę zaratusztrian według zgłoszeń, z poszczególnych krajów. (Zoroastrian Worldwide), dane ciągle napływają i będą na bieżąco korygowane.

Data corrected from May 12, 2020, differences in the number of Zoroastrians are dependent on estimates of the maximum number in Afghanistan and Pakistan. Countries inhabited by a small number of Zoroastrians, according to reports, from individual countries were supplemented and updated. (Zoroastrian Worldwide), data is constantly flowing and will be corrected on a regular basis.

Źródła: Wikipedia angielska, Worldwide Zoroastrians – Grupa, dane Bozorg Bazgasth organization, doniesienia prasowe.
Sources: Wikipedia eng., Worldwide Zoroastrians – Group, data from the Bozorg Bazgasht organization, press reports.

Dane przed korektą z 22 kwietnia 2020, różnice w liczbie zaratusztrian są zależne od szacunków liczby maksymalnej w Afganistanie i Pakistanie.

2 myśli w temacie “Zaratusztrianie na świecie 2020 Zoroastrians world 2020

  1. To dość fascynujące, że Zoroastrian jest więcej w Iraku i Indiach niż w Iranie. Oczywiście na uwagę zasługuje także fakt, że liczba rośnie, no i że ma zasięg globalny. Jest pokusa żeby sądzić, że stanowi pewną przeciwwagę do wielkich religii Jehowy, których liczby maleją, co wzbudza delikatną radość, ale od razu staje mi przed oczami obrazek, że po osiągnięciu odpowiednich warunków i liczby wyznawców gdzieś lokalnie, także i ta religia może się objawić w formie radykalnej. (Jak zwykle).

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close