Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

WEDY SŁOWIAŃSKIE i SŁOWIAŃSKA AWESTA

Czy „Słowiańscy Zaratusztrianie” w Polsce odlatują w rosyjski kosmos?”

Musimy stwierdzić, że z lekkim przerażeniem obserwujemy to co jest propagowane przez tak jak sami siebie nazywają „Słowiańskich Zaratusztrian” w Polsce i część neo-słowiańskich ruchów. Są dwa powody do niepokoju. Po pierwsze pseudonaukowa podstawa ideologiczna i nawet tego nie warto definiować. Zajrzyj miły czytelniku do literatury, czym jest metoda naukowa, a czym jest pseudonauka. Jeśli tego nie wiesz i nie chce ci się tego robić, to szkoda twojego czasu na czytanie tego artykułu. Ba jest to bajanie na tak Kosmicznym poziomie, że „Gra o Tron” jest bardziej logiczna w swojej konstrukcji. Fantazji nie można tu twórcom tej teorii odmówić, Roy Bradbóry, Lem, i Ursula Le Guin przy nich to chłodni sceptycy i realiści.

Drugi powód do niepokoju, to że nie podoba im się historia słowiańszczyzny, którą tworzą naukowcy, i historia Polski wynikająca ze żmudnej uczciwej pracy pokoleń badaczy. Mania wielkości jest ponad wszystko, do tego nasycona nacjonalizmem i niechęcią do nie Polaków, a także Polaków uznających osąd naukowy. Każdy nie podzielający ich zdania według nich jest albo głupi, albo może nawet antypolski. Nie wystarcza im duma z rzeczywistych osiągnięć naszego narodu. Szukają urojonych wrogów i to już zaczyna być niebezpieczne. Teorie, które snują, na temat Awesty i Wed są i śmieszne i przerażające zarazem. Jak napisał Francisco Goya na jednej ze swoich grafik – gdy rozum śpi budzą się potwory.

Nie ma żadnych dowodów naukowych które wspierały by ich pomysły w udokumentowany sposób. Dowolnie łączone pomysły i pół prawdy tworzą konstrukcję którą rozwali przeciętny naukowiec. Na końcu przytaczamy przykład jak się manipuluje dokumentami, licząc na niewiedzę i ignorancję czytelników. (dokumenty opublikowane przez rząd USA)

Obalać ich fantastycznej wizji Wed i Awesty nawet nie warto przeczytajcie sami, a potem zajrzyjcie do jakiegoś naukowego opracowania choćby encyklopedycznego. Punktujemy tylko ewidentny brak dowodów w jednym przypadku – słynne złote tablice i odkryte niby przez Rosjan, których nikt, nigdy nie widział. Co ciekawe powołują się przy całym swoistym patriotyzmie na źrodła rosyjskich ruchów neopogańskich, nie polskich, co jest kolejnym przyczynkiem do zastanowienia się o co naprawdę chodzi. Na końcu znajdziecie wyjaśnienia z rosyjskiej wikipedii, dotyczące ruchów neo-słowianskich i ich ideologii. Oddajemy głos Neo-słowianom gdzie o Wedach piszą tak:

Opis Wed

„Wedy słowiańsko-aryjskie i hinduskie dostarczyła na ziemię starsza o wiele milionów lat cywilizacja z naszej galaktyki, która zrodziła rasę aryjską białą. Z cywilizacji powstałej na kontynencie Hiperborea wywodzi się cywilizacja Ariów-Słowian.  Wedy opisują cztery rasy wywodzące się z kontynentu Hiperborea-Daarii: Rody Aryjczyków – H’Ariów i Da’Ariów oraz Rody Słowian – Rasienów i Świętorusów. Daaria – kraj, który znajdował się na zatopionym kontynencie na północnym Oceanie Lodowatym zwanym także Morzem Daryjskim. W czasach starożytnych kontynent ten nosił nazwę  Hiperborea lub Arktyda.

Opierając się na geologii, klimatologii, botanice, zoologii, antropologii i mitologii, można wykazać, że klimat na obszarze Arktyki, na którym istniał kontynent Hiperborea znany później jako Arktyda, był ongiś nadzwyczaj ciepły i przyjemny oraz powstała tam wysoko rozwinięta cywilizacja. Bieguny ziemi miały wtedy inne nachylenie i klimat Arktyki był łagodny co potwierdzają Wedy słowiańsko-aryjskie i hinduskie.

Wedy w swych opisach sięgają wiele set tysięcy lat wstecz, do czasów Trzech Słońc i dalej. Posiadają unikalne informacje o Słowiano-Aryjskiej Wiedzy, zapisane na złotych płytach ponad 40.000 lat temu, z historią zasiedlenia Ziemi, znajomościami praw przyrody, przykazaniami i prawami oraz prognozą wydarzeń do naszego czasu.

W całych Wedach zawarta jest głęboka wiedza o przyrodzie i przedstawiona jest historia ludzkości na Ziemi w ciągu ostatnich kilku setek tysięcy lat, przynajmniej, ponad 600.000 lat. One także przedstawiają zapowiedzi Peruna o nadchodzących wydarzeniach na 40.176 lat naprzód, tj. do naszego czasu i jeszcze w 167 lat naprzód.

Słowiańsko-Aryjskie Wedy (Wiedza) w szerokim sensie stanowią krąg starożytnych dokumentów słowiańskich i aryjskich narodów, włączając w to tak wyraźnie datowane i posiadające autorstwo prace, jak i podawane ustnie i zapisane stosunkowo niedawno ludowe podania, opowieści, epikę itp.

W wąskim sensie pod pojęciem Wed rozumie się tylko “Santi Wedy Peruna”(Księgi Wiedzy albo Księgi Mądrości Peruna), składające się z dziewięciu ksiąg, podyktowanych przez słowiańskiego pierwszego przodka boga Peruna, naszym dalekim przodkom w czasie swojego trzeciego przylotu na Ziemię-Midgard na obiekcie latającym Wajtmanie w 38.004 r. pne.

Ogólnie Wedy opowiadają o bogach i stworzeniu oraz podają listę praw. Jest w nich wiele opowieści i przypowieści, a także szczegółowe przykazania moralne oraz obyczajowe. Po Wedach i na ich podstawie powstały święte pisma innych religii.

Wedy zawierają niezwykle precyzje dane dotyczące budowy i historii kosmosu oraz naszej planety. W księgach Wed przedstawiony jest model czterostrefowego kosmosu, oraz znajduje się wiele precyzyjnych danych fizycznych i astronomicznych.”

O swoich początkach mamy od nich przyjąć rzetelną Słowiańską wiedzę rozwalającą na łopatki prace tysięcy uczonych z setek uniwersytetów i uczelni technicznych, którzy literalnie nie mają o niczym pojęcia. Ba nawet nie są godni możliwości zweryfikowania, czy dokumenty przedstawione przez Aryjskich Słowian w ogóle istnieją i aby przypadkiem nie są podróbą . Prawdziwi Aryjscy Słowianie brzydzą się Harvardem, Oxfordem, nie mówiąc już o karłach takich jak Uniwersytet Jagielloński opanowanych przez spiskujących leśnych głupków. Czytajcie więc o starożytnej wiedzy sobacze syny i drżyjcie, odlatujemy teraz w głęboki kosmos:

„Słowiańsko-Aryjski światopogląd powstał w oparciu o wiedzę Słowiano-Aryjskich Wed, które mówią, że urodzili się (nie stworzono ich) z bogów przybyłych na tą planetę z Plejad, Wielkiej Niedźwiedzicy i Małej Niedźwiedzicy (Ursa Major i Ursa Minor). To tam rasa aryjsko-słowiańska przeszła drogę ewolucji, natomiast na Ziemię przybyli jako w pełni ukształtowani ludzie. Taki światopogląd nazywa się Genoteizmem (późniejszy Hinduski Vedantyzm, Sivaism-Shivaism), gdzie dziedziczna genealogia ludzkiego DNA linii rodowych kontynuacji, pochodzi z odległych gwiazd, które żywo opisano we wszystkich Wedach. Człowiek na Ziemi liczy około 1,5 miliona lat. Rasa aryjska istniała z dokładnym wyglądem współczesnych dzisiejszych ludzi, mieli wzniosłe nazwy, jako dzieci zapomnianych Bogów-Aryjskich.

Afro-Semicki światopogląd składa się z trzech typów ideologicznych wierzeń: Kreacjonizm (Tora, Biblia, Koran); Darwinizm – Ewolucjonizm ziemski, jako podstawa okultystycznych, świeckich (dwubiegunowych) ideologii, gdzie ewolucję człowiek rozpoczyna dopiero na Ziemi; Interwencjonizm gdzie Homo sapiens powstaje przez zmianę DNA/klonowanie dokonaną przez linię rodową Saurian-Jaszczury. Semickie religijne i świeckie ideologie są bipolarne (dwubiegunowe), podzielone na „dobre” i „złe” religie oraz mają jeden wspólny korzeń, podporządkowują sobie człowieka.

Rasa biała wywodząca się z Hiperborei, pojawiła się na ziemiach borealnych, na obszarach obecnej Syberii, po potopie około 111,8 tys. lat temu w rejonie Arktyki. To spowodowało migrację (exodus) Ariów z Hiperborei na tereny obecnej Syberii i dalej na południe do Południowej Azji oraz do Europy i Północnej Afryki. Jest to rasa biała Aryjsko-Słowiańska, która żyła i rozwijała się głównie w Azji i Europie.”

Kolejny fragment wysyła nas z Hiperboreii, w jeszcze głębszą hiperprzestrzeń kosmiczną. A co? Nasi tam kurna Olek byli, nasi a nie jacyś obcy:

Wielkie wojny w Galaktyce

Ziemia znajduje się praktycznie na Granicy, którą dzieli centralna, sprzyjająca dla życia część Galaktyki, od peryferyjnej jej części, w której wyczuwa się brak bogactw naturalnych i, rzecz najważniejsza, energii (inglii).

Wszystkie te braki wyraźnie widoczne są nawet w ramach naszej planety: na biegunach – zimno i lód, na równiku – upał i pustynia, w średnich szerokościach – pojawiające się z okresem mającym około 25.800 lat z powodu precesji Ziemi ochłodzenia, zmuszające do migracji ludzi i zwierzęta. I nawet w jednym i tym samym miejscu w ciągu roku następują zmiany pór roku. W wyniku tego występuje walka o sprzyjające terytoria pobytu, i bogactwa naturalne, kończąca się konfliktami, wojnami, w tym światowymi.

Im bliżej do centrum Galaktyki przy planetach jest po kilka Słońc, cała ich powierzchnia równomiernie jest nagrzewana, a planety bogate są w złoża naturalne.

Z mojej wiedzy o takich planetach, to bałbym się, tam znaleźć choć na chwilę, zabiło by mnie promieniowanie i rozwaliła niestabilna grawitacja. Ale jak ta bzdura naukowo brzmi. oczywiście każdy Słowianin jest lepszy od astrofizyków bo ma w kieszeni co?

Wedy

Ale teraz mimo bidy jaką klepiemy na peryferiach galaktyki dochodzi do wyjaśnienia kto nas wpuścił w kosmiczne maliny.

Sławiano-Aryjskie Wedy opowiadają o tym, że we Wszechświecie istnieje mnóstwo światów o różnych poziomach rozwoju, w tym też na bardzo subtelnych poziomach. Przejście żywej istoty rozumnej z jednego świata w subtelniejszy (o wyższym poziomie energetycznym) świat możliwe jest tylko ze stratą gęstości ciała-materii, wiąże się to z rozwojem wszystkich wyższych sfer duchowości. Dlatego istnieje tak zwana Złota Droga Rozwoju Duchowego, która posiada swoje prawidłowości, związane, przede wszystkim, z dostępnością wiedzy.

Wedy nauczają, że w dalekiej prehistorii Ciemny bóg postanowił obejść Wszechświatowe Prawa wspinaczki po Złotej Drodze Rozwoju Duchowego, zdjąć Ochronne Pieczęcie z Ukrytej Starej Mądrości, stanowiące obostrzenia dla Światów Niższych, skąd się wywodził.  Postanowił podstępnie wykraść dostęp do Ukrytej Starej Mądrości wszystkich Światów Najwyższych. Jasny bóg połączył Jasne Siły w obronie Boskich Praw, w rezultacie czego wywiązała się Wielka Assa – wojna z ciemnymi mocami z Niższych Światów.

Teraz wracamy na ziemię, gdzie? Bez piramid się nie obejdzie więc lądujemy w Ameryce na Jukatanie, a tam Majowie są. A Majowie to kto? Chyba się domyślacie, przynajmniej wierchuszka musiała być aryjskimi Słowianami, bo inaczej nawet by nie zeszli z bananowca na ziemię. A tak nasi zbudowali Piramidy Od Copan, przez Tikal, Aż po Chichen Itza, ale latwo nie jest bo Aryjscy Słowianie w Wedach przewidzieli Kali Jugę, Na pocieszenie należy dodać, że od 2012 roku już nas odwiedzają Światli Bogowie podtrzymując na duchu uciemiężonych Lechitów, Rusów i inne Aryjskie nacje jęczące pod butem wszechświatowgo spisku.

„O budowie Wszechświata i historii Ludzkości

Precesja i Kalendarz Majów

Wedy mówią, że na Ziemi zapanują ciemne ciężkie czasy, kiedy ramię-rękaw naszej swastycznej galaktyki, w którym znajduje się Ziemia będzie przechodzić przez obszar, podległy siłom z Ciemnych Światów. W tym czasie Jaśni Bogowie przestaną odwiedzać swoje narody, ponieważ oni nie przenikną w ciemne obszary, podległe siłom tych Światów. Z wyjściem ramienia-rękawa naszej Galaktyki z ciemnych obszarów, Światli Bogowie znów zaczną odwiedzać ludzi. Początek Światłych czasów zaczyna się w Świętym Roku 7521 od SPGŚ tj. w 2012 r. ne.

O początkach ciemnych czasów mamy informację, że ostatnie wajtmary opuściły naszą Midgard-Ziemię około półtora tysięcy lat temu, kiedy rozpoczęła się noc Swaroga. Inne źródła mówią, że ostatni kosmiczni bogowie opuścili Ziemię około 550 lat pne. Noc Swaroga – nazwano ciemne ciężkie czasy w słowiańskiej tradycji, kiedy to nasz system słoneczny przechodzi przez obszar Ciemnych Światów w aryjskiej lub indyjskiej tradycji zwany Kali-Yuga.”`

Teraz o Aweście, i o Wedach dokładniej. I nawet trzeba stwierdzić, że autor tej teorii, zna przekaz o spaleniu Awesty przez Macedończyka

„A sama „Awesta” została zniszczona przez Aleksandra Macedońskiego w wyniku podżegania przez „czarnych” egipsko-żydowskich kapłanów. Ponieważ Dzień Stworzenie Świata (Pokoju) w Gwiezdnej Świątyni rzutował negatywnie na datę “stworzenia świata” w ogóle, jaką przyjęto pod ich dyktando w Biblii, dla zakłamanie historii świata i ludzkości.”

Skoro już wiemy że słowiańska Awesta zniszczona została przez Alka Macedońskiego (pewnie Murzyn, albo Arab, a co gorsza Żyd to mógł być) możemy się cofnąć do genezy prawdziwej Awesty i Prawdziwych Aryjczyków. Otóż Awesta jest integralną częścią tych prawdziwych Wed, Przepraszam Wied słowiańskich, Których jak wiadomo część zwaną Awestą spisano w ciągu miesiąca od 20 sierpnia i 20 września 26.731 pne. Drżyjcie narody, wtedy to mieli tempo wydawnicze. A jak dokładność datowania, budzi zaiste respekt wśród półgłówków. Nie tam jakieś, około, pomiędzy, Słowianie Aryjscy wiedzą dokładnie. Zacznijmy od materiału pierwszego wydania:

„Wedy dzielą się na trzy podstawowe grupy: Santi, Harati, Wołchwary

Santi – to płyty ze złota albo innego metalu szlachetnego, niepodlegającemu wpływowi korozji i środowiska, na które teksty naniesiono się w drodze bicia znaków i wypełnienia ich farbą. Następnie te płyty połączone były trzema pierścieniami w charakterze ksiąg, albo kształtowane w dębowe obramowanie i oprawiane w czerwone płótno. Trzy pierścienie symbolizują trzy Światy: Jawię, Nawię i Prawię;

„Harati – to arkusze albo zwitki z wysokiej jakości pergaminu z tekstami;

Wołchwary – to drewniane deseczki z napisanymi albo wyciętymi tekstami.

Santi Weda jest najstarszą ze znanych dokumentów, początkowo zwana była “Santi Wedy Peruna”, a obecnie jest zwana po prostu Wedami. Santi Weda zawiera wzmianki o innych Wedach, które istniały w przeszłości, ponad 40 tysięcy lat wcześniej, nazywanymi Starymi lub Starożytnymi. Na dzisiejszy dzień są albo zgubione, albo są przechowywane w bliżej nieokreślonych tajnych miejscach i na razie nie zostały ujawnione światu. Santi odzwierciedlają najbardziej ukrytą Starożytną Wiedzę, są skarbnicą wiedzy, stanowią archiwum wiedzy.  San’ti posiadają bogatą w treść formę dialogu i zostały zapisane około 40 tys. lat temu. W pierwszym Kręgu opowiada się o przykazaniach danym narodom Wielkiej Rasy i potomkom Rodu Niebieskiego przez Boga Peruna; o nadchodzących wydarzeniach w ciągu Swarożego (niebieskiego) Kręgu i dziewięćdziesięciu dziewięciu Kręgów Życia tj. 40176 lat. Zostały zapisane postaci złotych tablic, na których umieszczono stare h’Aryjskie Runy. Indyjskie Wedy – to tylko część Sławiano-Aryjskich Wed, przekazanych do Indii przez Aryjczyków około 5.000 lat temu (3 tys. lat pne).

Harati Wedy zazwyczaj były późniejszymi kopiami lub też wypisami z Santi Wedy, przeznaczonymi do szerszego Korzystania w środowisku kapłańskim. Najstarsze Harati – “Harati Światła” (Księga Mądrości), zostały spisane 28.736 lat temu (od 20 sierpnia i 20 września 26.731 pne). Harati zapisane były na pergaminie, a nie wybite na złocie jak Santi, dlatego ze względu na łatwości zapisu, wiele historycznych wiadomości zapisano właśnie w tej formie.

Harati zwana “Awesta” została spisana na 12-tu tysiącach wołowych skór, zawiera opisy wojny pomiędzy Wielką Rasą (słowiano-aryjskich narodów) a Wielkim Smokiem (narodem Chińskim, rasą żółtą). Zakończenie wojny i zawarcie pokoju między wojującymi stronami nastąpiło w lato Świątyni Światła na 112 kręgu życia. Termin ten dotyczy czasu nie miejsca.

Moment ten został określony Dniem Stworzenia (nowego) Świata (Pokoju) w Gwiezdnej Świątyni (SŚGŚ), który miał miejsce 5.508 lat pne, oraz 5.500 lat po Wielkim Ochłodzeniu, które miało miejsce 11.008 lat pne.  Zwycięstwo odniosła Wielka Rasa słowiańsko-aryjska, co zostało odzwierciedlone na obrazie, gdzie biały rycerz na rumaku razi kopią Smoka. Nazwę Gwiezdna Świątynia [Chram] nosił rok wg słowiańskiego Kalendarza, w który został zawarty ten pokój. To wielkie wydarzenie dało początek datowania nowej ery, czyli nowego roku słowiańskiego. Od tamtej pory wszyscy biali ludzie liczyli lata od Stworzenia Świata (Pokoju) w Gwiezdnej Świątyni (SŚGŚ).

No i czas na Awestę, nie jakąś tam sfałszowaną księgę zaprzańca Zaratusztry, zdrajcy Aryjskiej Słowiansckiej rasy. Ale uwaga lojalnie uprzedzam, ze czytać będziesz materiał publikowany nielegalnie.

TU OSTRZEŻENIE PRZED SAMOWOLNYM ROZPOWSZECHNIANIEM!

Naprawdę brzmi groźnie, bo można się narazić Radzie Staroruskiej Inglistycznej cerkwi Prawosławnych Starowierów-Inglingów. Starch się nawet bać, jak czytamy:

Każdy przedruk, pełny i częściowy, bez pozwolenia Rady Seniorów Staroruskiej Ingliistycznej cerkwi Prawosławnych Starowierow-Inglingow – zabroniony!

Niniejsza publikacja przeznaczona jest wyłącznie w celach edukacyjnych do użytku wewnątrz wspólnoty oraz użytku Świątynnego.

Od Asgarskiego (Omskiego) duchowo-cenzuralnego Komitetu: zezwala się na drukowanie. Zaaprobowane przez Radę Seniorów Staroruskiej Ingliistycznej cerkwi Prawosławnych Starowierow-Inglingów.

Ale podejmiemy to potworne ryzyko, mając nadzieję, że Staroruska Rada Seniorów da nam tylko 20 lat zsyłki na Sybir na Kołymę a nie 50, bo to krótki fragment „AWESTY”

Według Błagowierców: AWESTA TO HARATI 1-4 KSIĘGA ŚWIATŁA i do tego Jeszcze Huna–w Starym testamencie (nie zgłębiłem dlaczego wiedza Kahunów hawajskich ma związek z Wedami, ale ok, rozumiem, że wszystko się łączy ze wszystkim i mój ptasi móżdżek tego nie obejmie)

Wedy Słowiano-Aryjskie

(…)13 (109). Wszechniszczący Ogień Odpłaty Sił Światła, spali
sługi Świata Ciemności i wszystkich potomków Cudzoziemskich wrogów,
co pustką bezduszną napełniali
cały Świat Ludzki… niosąc na sztandarach swoich:
kłamstwo i wady, lenistwo i okrucieństwo,
życzenie cudzego i pożądanie,
strach i zwątpienie w siły swe…
i to będzie Wielkim Końcem Świata,
dla Cudzoziemskich wrogów,
przybyłych ze Świata Ciemnego…
I nastąpi Koniec Czasów Ciemności,
dla wszystkich Rodów Rasy Wielkiej,
i potomków Rodu Niebieskiego…

Nawet jak na eschatologię ktoś się starał o własną wizję, z pewnym zacięciem, zebrał to co przeczytał winnych eschatologiach. A skąd ten tekst. Pilnie strzeżony, nikt autentyku nie zobaczy z bliska, w końcu to święta księga.

NA KONIEC JAK SIĘ MANIPULUJE DOKUMENTAMI:

Skoro ustaliliśmy już ,że Słowianie przylecieli z kosmosu to trzeba pisać o sprawach nauki, nie nie tej zlej normalnej nauki, ale o tym co wredni naukowcy ukrywają. W ramach średniej sensacji prasę w tym roku i środowisko Ufologów obiegła tak informacja: „Odtajnione dokumenty ujawniają miliony wydane przez USA na tunele czasoprzestrzenne, gwiezdne wrota i badania UFO”. Potem widzimy szereg dokumentów po angielsku, w których mają być te nieznane nikomu rewelacje. Ok! Zatem czytamy i tłumaczymy na polski kilka typowych przykładów z wyjaśnieniami. Po pierwsze to tylko tytuły projektów badawczych z których każdy był interesujący dla wojska, czy rządu. Część to po prostu opinie i analizy, a nie wyniki badań, są i ekspertyzy zwariowanych patentów. Przecież to oczywiste, że pewnych badań rządy nie ujawniają ze względów bezpieczeństwa. Bombę atomową konstruowano naprawdę w wielkiej tajemnicy i słusznie, bo co by było gdyby Hitler dorwał się do tej technologii. Teraz te niesamowite technologie, Nie znalazłem poza analizą warpu, i paroma innymi niczego co nie było by równolegle przedmiotem jawnych badań naukowych. Tu raczej chodziło o ekspertyzy czy jakaś hipoteza fizyczna czy matematyczna rokuje szybkie wdrożenie praktyczne, czy na razie między bajki. To że się pracuje nad metamateiałami wiadomo od dawna, ale jak brzmią te nazwy dla kogoś kto nie wie o co chodzi? Strasznie tajemniczo. I o to chodzi! Poczytajcie.

14. Koncepcje pozyskiwania energii z próżni kwantowej

DEFINICJA: Kwantowa ekstrakcja energii próżniowej; ostatni PATENT został zgłoszony w USA w 2005 roku. Niestety to nie działa. Wszyscy na razie tylko próbują

15. Wprowadzenie do statystycznego równania Drake’a

DEFINICJA: Równanie Drake’a – wzór próbujący tworzenie, ile cywilizacji technologicznej istnieje w naszej Galaktyce. Wsparł je dr Frank Drake w latach 60. XX wieku. Ogólne cele równania nie są wliczone w liczbę cywilizacji – ma to na celu być bardziej dokładnie zrozumiałe, że wpływają na szanse wystąpienia takich cywilizacji. Znane od dawna

16. Niezależny wynalazca kontra wynalazca korporacyjny
Zwykła ocena przydatności, w sumie niewiadomo po co utajniona.

17. Biomateriały do ​​zastosowań w przemyśle lotniczym
nic zaskakującego

18. Metamateriały

DEFINICJA: syntetyczny materiał kompozytowy o takiej strukturze, że wykazuje właściwości zwykle nie spotykane w materiałach naturalnych, zwłaszcza ujemny współczynnik załamania światła.

PRZYKŁAD: Do tej pory badacze opracowali jedynie metamateriały zmieniające kierunek fal radaru i mikrofal – zamiast fal świetlnych, które są kluczem do niewidzialności. Media pokazywały jawnie wiele próbek materiałów badanych na potrzeby Armi USA, płaszcze, tarcze, ekrany.

19. Napęd warp, ciemna energia i manipulacja Extra Dimension

DEFINICJE:
A. „Warp” – połączenie warp lub prędkość warpowa – prędkości, z możliwymi ruchami się statek kosmiczny używający fikcyjnego urządzenia warp, wymyślonego na potrzeby serialu Star Trek. Warp 1 to prędkość światła w próżni. Kolejne prędkości warp rosną w sposób nieliniowy. Połącz warp do prędkości równej lub większej od prędkości światła w próżni, które statki kosmiczne osiągają dzięki ruchowi bąbla czasoprzestrzeń w każdym miejscu, generowanym przez napęd warp. (no tu wyszli badacze z analizą przed orkiestrę, ciekawe jak brzmiała)
B. W fizyce „Extra Dimension – dodatkowe wymiary proponowane dodatkowe przestrzenie lub wymiary czasu poza (3 1) typowo obserwowana czasoprzestrzeń, próba zastosowania teorii Kaluza-Klein’a

Jak widać , nasi tytułowi Słowianie, bardzo głęboko z Rosjanami odlecieli w kosmos i mam wrażenie, że rozum został już wich przypadku wessany w czarną dziurę, po drugiej stronie galaktyki, przydał by się im jakiś Enterprise z warpem, by ich nie zeżarli Reptilianie.


Russian President Vladimir Putin enters the St. George Hall at the Grand Kremlin Palace at the Kremlin in Moscow, on December 12, 2013, to deliver an annual state of the nation address. AFP PHOTO/ RIA-NOVOSTI/ POOL/ MIKHAIL KLIMENTYEV (Photo credit should read MIKHAIL KLIMENTYEV/AFP via Getty Images)

Dodatkowe Informacje, terminologia:
Cytaty z Rosyjskiej Wikipedii:


Słowiańska rodzima wiara w Rosji

(Aryjscy słowianie, neopoganie, Rodnowiercy)

Aryjczycy:
Nie należy go mylić z Aryjczykami  – imieniem ludów historycznych starożytnego Iranu i starożytnych Indii.


„ Aryjczycy ” lub „ rasa aryjska ” (od „ Aryi ” – inny ind. Ryrya , Avest. Airya- , other-Persian ariya- ; w sanskrycie aryjskiej – „godny, szanowany, szlachetny”) – termin pseudonaukowy , rasa , grupa rasowa, rzekomo obejmująca ludy indoeuropejskie i ich przodków oraz fizycznie i intelektualnie lepsza od innych ras. Pomysł został wysunięty w połowie XIX wieku przez autorów teorii rasowych i był szeroko stosowany w XX-XXI wieku w ramach narodowego socjalizmu i neonazizmu[1] .

Pomysł opiera się na założeniu, że oryginalni mówcy języków indoeuropejskich ( Pra-indo-europejczycy ) i ich potomkowie do chwili obecnej stanowią specjalną rasę lub rasę rasy kaukaskiej [2] [3] . Pierwotni „Aryjczycy” są uważani za starożytne ludy należące do „ rasy nordyckiej ”, a najbardziej „rasowo” „nowi” Aryjczycy są ich „czystymi” potomkami lub ludami, lepiej niż inni zachowujący „ducha aryjskiego”. „Aryjczycy” uważani są za kulturowych plemion, dystrybutorów kultury wysokiej i założycieli wielkich cywilizacjistarożytność i nowoczesność. Ta idea związana jest z szeroko rozpowszechnioną ideą ścisłego związku między duchowym (kulturowym) a fizycznym, który służy jako jeden z najważniejszych elementów teorii rasowych i rasizmu . Do połowy XX wieku termin „Aryjczycy” był szeroko stosowany jako synonim pojęcia Indoeuropejczyków .

„Rasa aryjska” jest przeciwna „rasie semickiej” w osobie przede wszystkim Żydów , skąd przyszedł termin antysemityzm . W tym przypadku czysto negatywne cechy przypisuje się „rasie semickiej”, co czyni ją bezpośrednim przeciwieństwem „rasy aryjskiej”. Idea „aryjska” powstała jako hipoteza naukowa w kontekście wczesnego romantyzmu europejskiego i z czasem stała się jednym z fundamentów dyskursu nacjonalistycznego.

(od redakcji) Przed II wojną światową ideologia ta doprowadziła do ukształtowania się Hitlerowskiej doktryny czystości germańskiej rasy Aryjskiej i razem z ruchami neopogańskimi stanowiła jedną zpodstaw masowego ludobójstwa. W Polsce przed II wojną światowa także działały organizacje neopogan słowiańskich, o nacjonalistycznym charakterze.


Ruchy neopogańskie:
W neopogaństwie „tożsamość aryjska” nabiera etniczno-religijnego wyglądu. Idea „rasy aryjskiej” jest popularna w wielu obszarach słowiańskiego neopogaństwa , w tym w wielu obszarach Rodnoverie , w których „Aryjczycy” (częściej: „Aryjczycy”, opcja: „Słowian-Aryjczycy”) są bezpośrednio związani ze Słowianami . Tak jak w przedstawieniach rozpowszechnionych do połowy XX wieku, wszystkie ludy indoeuropejskie są uważane za „arie” . Twierdzi się, że starożytni „Aryjczycy” są przodkami znacznej części lub wszystkich ras Kaukaskich, nosicielami starożytnej, wysoce rozwiniętej kultury i oświeceniami całej starożytnej ludzkości. Dom przodków Aryjczyków jest często kojarzony z terytorium Rosji lub z legendarną Hyperboreą; wśród ukraińskich neopogan – z terytorium Ukrainy . W niektórych wersjach Rosjanie lub Ukraińcy są ogólnie przedstawiani jako pierwsi ludzie, którzy stworzyli kulturę, pisarstwo i cywilizację dla całej ludzkości. Słowiańscy neopoganie uważają swastykę, a częściej jej modyfikacje („ Kolovrat ”), za starożytny słowiański („aryjski”) symbole.

W tym dyskursie grupy etniczne są rozumiane jako grupy różniące się krwią. Krew i gleba łączą się w jedną całość. Neopaganie mają skłonność do rasizacji swojego środowiska społecznego. Dla wielu współczesnych neo-pogan z Rosji i Ukrainy „rasa” wydaje się być fundamentalną koncepcją, ściśle związaną z kulturą i historią. Trzon tego drugiego często określa się mianem „walki rasowej”. W tym przypadku „Aryjczycy” są utożsamiani z „ białą rasą ” lub uważani za ich najlepszą część lub awangardę. Przypisuje się im misję ratowania współczesnej ludzkości przed klęską żywiołową lub „białą rasą” przed „napływem migrantów”.

W takim dyskursie potrzebny jest obraz wroga, świadomie aktywujący różne mechanizmy wywołujące negatywne procesy we współczesnym świecie. Przez ponad sto lat „Semici” byli uważani za wiecznych wrogów i antypodów „Aryjczyków”, którzy według zwolenników mitu Aryjskiego próbują ustanowić nad nimi dominację, a nawet je zniszczyć. W tym kontekście ma miejsce demonizacja i dehumanizacja Żydów. Często są one przedstawiane nie przez jakąś „inną rasę”, ale przez „bioroboty” stworzone przez starożytnych kapłanów o określonym celu politycznym i obdarzone genetycznie wadliwymi cechami charakteru. W szczególności starożytna ludność Palestyny ​​jest uważana za „Słowian-Aryjczyków” lub ich bliskich krewnych, a biblijny podbój tego regionu przez starożytnych Żydów interpretowany jest jako początek długiej ekspansji,

Judaizm jest postrzegany jako słaba imitacja starożytnego światopoglądu „aryjskiego”, a wielu zwolenników tego pomysłu oskarża Żydów o „kradzież” świętej wiedzy od „aryjskich” przodków. Często twierdzi się, że Bóg judaizmu jest mściwy i okrutny. Jest przeciwny dobremu bóstwu pierwotnej „religii aryjskiej” („światopogląd”). Według światopoglądów światopogląd zawierał „aryjskie” ideały moralne o czystości rasowej i seksualnej, które są związane ze ścisłym porządkiem społecznym opartym na hierarchii i strukturze korporacyjnej życia publicznego, która jest bliska ideom narodowego socjalizmu. Cały okres chrześcijański wydaje się być erą zniewolenia „Aryjczyków” przez odwiedzanie misjonarzy, którzy narzucili mu ideologię „niewolniczą” (chrześcijańską). Ci neopogańscy misjonarze są często uważani za Żydów, masonów lub ich wspólników. 

Rosyjscy Rodnowiercy – Błagowiercy (dla nie mylenia z polskimi rodzimowiercami używam spolszczonej brzmieniowo nazw Błagowiercy i Rodnowiercy, ponieważ nasi Rodzimowiercy nie utożsamiają się w całości z pokrewnymi koncepcjami rosyjskimi, a jedynie ich część)

Rodnowiercy

W wielu rejonach Rodnoverie istnieje „tożsamość aryjska (słowiańsko-aryjska)”, która zyskuje etniczno-religijny wygląd. „ Aryjczycy ” (częściej: „Aryjczycy”, opcja: „Słowianie-Aryjczycy”) są bezpośrednio związani ze Słowianami. Podobnie jak w przedstawieniach rozpowszechnionych do połowy XX wieku, nie tylko ludy indo-irańskie , ale wszystkie ludy indoeuropejskie są uważane za „Arias” . Twierdzi się, że starożytni „Aryjczycy” są przodkami znacznej części lub wszystkich Kaukazów, nosicielami starożytnej, wysoce rozwiniętej kultury i oświeceniami całej starożytnej ludzkości. Dom przodków Aryjczyków jest często kojarzony z terytorium Rosji lub z legendarną Hyperboreą; wśród ukraińskich neopaganów – z terytorium Ukrainy. W niektórych wersjach Rosjanie lub Ukraińcy są ogólnie przedstawiani jako pierwsi ludzie, którzy stworzyli kulturę, pisarstwo i cywilizację dla całej ludzkości. Słowiańscy neopagani uważają swastykę, a częściej jej modyfikacje („ Kolovrat ”), za starożytny słowiański („aryjski”) symbol.

W tym dyskursie grupy etniczne są rozumiane jako grupy różniące się krwią. Krew i gleba łączą się w jedną całość. Neopaganie mają skłonność do rasizacji swojego środowiska społecznego. Dla wielu współczesnych neo-pogan z Rosji i Ukrainy „rasa” wydaje się być fundamentalną koncepcją, ściśle związaną z kulturą i historią. Trzon tego drugiego często określa się mianem „walki rasowej”. W tym przypadku „Aryjczycy” są utożsamiani z „ białą rasą ” lub uważani za ich najlepszą część lub awangardę. Przypisuje się im misję ratowania współczesnej ludzkości przed klęską żywiołową lub „białą rasą” przed „napływem migrantów”.

Słowiańskim Aryjczykom przeciwstawiają się Semici, którzy celowo aktywują różne mechanizmy powodujące negatywne procesy we współczesnym świecie, próbując ustanowić dominację nad Aryjczykami, a nawet je zniszczyć. W tym kontekście ma miejsce demonizacja i dehumanizacja Żydów. Często są one przedstawiane nie przez jakąś „inną rasę”, ale przez „bioroboty” stworzone przez starożytnych kapłanów o określonym celu politycznym i obdarzone genetycznie wadliwymi cechami charakteru. W szczególności starożytna populacja Palestyny ​​jest uważana za „Słowian-Aryjczyków” lub ich bliskich krewnych, a biblijny podbój tego regionu przez starożytnych Żydów interpretowany jest jako początek długiej ekspansji mającej na celu ujarzmienie Słowian i ustanowienie dominacji nad światem.


Rosyjski zaratusztrianizm – Błagowiercy

Zaratusztrianizm pojawił się jako podmiot publiczny w Rosji w latach 90. XX wieku, stworzony przez samych Rosjan pomimo normalnie endogamicznej esencji tradycyjnych społeczności zoroastryjskich istniejących w Iranie i Indiach . Pierwszą organizację zoroastryjską, „ Avestan School of Astrology” (skróconą „ Aszę ”, która w najstarszych tekstach znanych jako Arta jest perskim słowem określającym działanie kosmicznej harmonii), założył Paweł Globa (1953–) na początku lat dziewięćdziesiątych i otworzył dziesiątki oddziałów w Rosji i poza nią. Globa uczył „astrologii Avestyjskiej” od lat 70. XX wieku, aw latach 90. stał się uznanym w kraju ekspertem w tej dziedzinie. Globa przedstawia się jako spadkobierca linii Zurwanizm (rodzaj zaratusztrianizmu, który uważa Zurwan, tj. „Czas” i „Cały”, za najwyższego Boga) z północno-zachodniego Iranu, rzekomo przekazywany przez jego prababkę i dziadka ze strony matki Iwana N. Gantimurowa. [27] : 449–450 Niektórzy uczniowie Globy zostali przez niego inicjowani do kapłaństwa ( khorbad ). [27] : 451

W 1994 r. Wyznawcy Globy utworzyli „wspólnotę zaratusztiańską w Sankt Petersburgu” i oficjalnie ją zarejestrowali. Organizacja publikuje magazyn Mitra i biuletyn Tiri . Proponowany przez nich zaratusztrianizm jest świadomym naśladowaniem przywłaszczenia religii, tak jak jest to praktykowane w tradycyjnych społecznościach zaratusztrianizmu. Ta rekreacja wymaga znacznych zmian; na przykład sznury noszone przez wtajemniczonych w pasie nie są białymi wełnianymi sznurkami jak w oryginalnej tradycji, ale są sznurkami trójkolorowymi – żółtym, czerwonym i niebieskim – symbolizującymi, według Globy, trzy kolory Zurvana.

Rosyjskie społeczności zaratusztrianistyczne, niezależnie od tego, czy należą do ruchów petersburskich, czy moskiewskich, podkreślają, że zaratusztrianizm ma rosyjskie pochodzenie, a jego ślady zostały zachowane w słowiańskim folklorze. Przypomina to dyskurs Rodnoverów, a jeden z wczesnych ideologów Rodnowierów, Anatolij Iwanow, zdefiniował swoje poglądy jako „zaratusztrianińskie” i „Avestyjskie”. W 1981 r. Iwanow opublikował nawet antychrześcijański tekst zatytułowany „ Zaratustra nie mówił w ten sposób: podstawy światopoglądu aryjskiego” , zainspirowane dziełem Nietzschego „ Tako rzecze Zaratusztra” , w którym Iwanow mówi, że zoroastryzm należy przyjąć jako nowy paradygmat dla ludzkości i omawia eschatologię Saoshyanta . ([27] : 454–455) Zoroastrianizm został opisany przez Stausberga i Tessmann jako „stały temat dyskusji” w społeczności Rodnowierców. [27] : 455 Tak jak w przypadku Rodnowierców, Arkaim ma ogromne znaczenie dla rosyjskich Zoroastrian / Blagowierców, ponieważ uważa oni, że mieszkał tam „prorok aryjski” Zoroaster . [27] : 453 W 2007 r., Podczas wywiadu z irańskimi mediami państwowymi, rosyjski prezydent Władimir Putin sam oświadczył, że zaratusztrianizm powstał w południowej części Uralu w Rosji i jest podstawą wszystkich głównych światowych systemów religijnych.*

  • Przypis redaktora: Na jesieni 2019 roku w odłamie Petersburskim doszło do jakiegoś niejasnego rozłamu z zarejestrownym ruchem. Strona internetowa przestała być aktualizowana. Obydwie organizacje od początku zabiegały o uznanie międzynarodowej społeczności zaratusztriańskiej co częściowo zakończyło się sukcesem, przez nawiązanie kontaktów mobadami z Iranu i Europy i kilkoma Sedrech Puszi przeprowadzonymi przez Mobadów pochodzących z Iranu. Obecnie wobec podkreślania ich związku z ruchami Rodnowierców nie mamy wiarygodnych informacji o ich statusie. Wydaje się że doszło do sporów doktrynalnych i związanych z przywództwem. W sumie to smutne wiadomości, ponieważ do niedawna wydawało się, że Rosyjskie Andżomany zdecydowanie zmierzają do odejścia od nacjonalizmów i pseudonaukowych teorii. Wydaje się że Rosjanie mogą pójść ręka w rękę z panslawistycznymi koncepcjami Kremla lansującymi zjednoczenie Słowian pod Egidą Świętej Rusi. To smutne wiadomości.
Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close