Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

ZBAWIENIE

Mówią: Żeby nie cierpieć trzeba porzucić ten świat materialny, oderwać się od ciała, stać się bytem duchowym istotą doskonałą wyzwoloną z bagna materii. Musisz stopić się z Bogiem. To co ziemskie jest złe mówią, ohydne, zatrute.

Mówią: Odrzuć swoje ja ten świat jest złudzeniem cierpieniem, tu nie można być szczęśliwym. Odrzuć to wszystko sięgnij ku nieokreślonej błogości nirwany, wygaśnij, stań się stanem umysłu Buddy. Wszystko to maja nie pragnij uwolnij się, medytuj, a osiągniesz błogość, oświecenie. To co ziemskie jest złe, ohydne, zatrute.

Mówią: Pokutuj, jesteś grzesznym ochydnym człowiekiem i tylko miłość Boga może cię ocalić. Ciąży na tobie grzech i grzech pierworodny. Tylko Boża łaska go zmywa. nie ma zbawienia poza jedynie słuszną wiarą. jeśli nie przyjmiesz jedynie słusznej wiary nie pomoże ci nic, runiesz w w otchłań niełaski bożej. Lękaj się. To co ziemskie jest złe mówią, ohydne, zatrute.

Mówią: nie ma nic, ani boga ani boskości. Wszystko jest względne, nie ma ani dobra ani zła. Korzystaj więc z tej krótkiej chwili i czyń wolę swoją, spełniaj każdą swoją zachciankę, dbaj o siebie, nie słuchaj innych, nie pozwól żeby ktoś cię pouczał, krytykował. Liczy się tylko Twoja prawda Tu i Teraz ty jesteś jedynym celem do którego można dążyć. Gdy umrzesz wszystko będzie nieważne. Wszystko co związane z religią jest złe, ohydne, zatrute.

Zaratusztra mówi: Szczęście osiąga ten, kto pracuje dla szczęścia innych. By to osiągnąć dobrze myśl, dobrze mów, dobrze czyń – Humata, Huhta Chwarszta. Twoim celem jest sczęście USZTA i wiedza o zasadach wszelkiego bytu, twoim celem jest mądrość i prawda ASZA. Tu w świecie materialnym i po odnowieniu świata w dniu Fraszokereti. W tym dniu wszyscy zostaną oczyszczeni ze zła i cienia Arymana. Wszyscy zostaną zbawieni i staną się doskonali jak Amesza Spentowie – Święci Nieśmiertelni. Zbawienie jest niezależne od religii, wiary, rasy, istoty, zależy od tego jakim jesteś, dobrym czy złym. Każdy jest potencjalnie jednym ze zbawicieli Saoszjantów. Nie łąska Boż cię zbawia lecz twoje myśli, słowa i czyny.

Zaratusztra mówi: Materia nie jest zła, Wiedza i nauka są dobre, rozum jest dobry, to co ziemskie i przyziemne nie jest złe samo z siebie, duch nie jest zły jeśli pochodzi od Boga, od Ahura Mazdy. Od boga pochodzi tylko dobro, zło pochodzi od złego ducha Arymana, który jest największym z kłamców, zwodzicieli, zabójców i samobójców. Zło i dobro są odwieczne lecz nadejdzie dzień Fraszokereti gdy zło zostanie pokonane. Zniknie śmierć i cierpienie, a budowa uniwersum zostanie ukończona.

Wyobraź sobie… świat w którym pragnienia i marzenia się spełniają, nie nie możesz sobie tego wyobrazić. Nasz świat jest przemieszany nie całkiem dobry ale nie całkiem popsuty, nasze myślenie i wyobraźnię przesłania cień i myśl Arymana. Nie możesz sobie tego wyobrazić, tak jak Tuareg który zna tylko pustynię nie wyobrazi sobie morza choćbyś mu o nim opowiadał. Ślepiec nie wyobrazi sobie kolorów i na nic przenośnie i porównania.

Ale gdy Mazda zwycięży zło łuski ślepoty opadną i zobaczymy dotąd niewidzialne, całą Aszę całą prawdę uniwersum i wszystko stanie się możliwe, a cierpienie stanie się nieobecne gdyż w świecie nieograniczonych możliwości inaczej być nie może. Tak mówi Zaratusztra o tych co wkroczą do domu Pieśni. Można to więc widzieć inaczej, nawet z naszej przyziemnej perspektywy.

1 myśl w temacie “ZBAWIENIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close