Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

USZTA -SZCZĘŚCIE

ZARATUSZTRA PRZEKAZAŁ NAM,

ŻE CELEM CZŁOWIEKA JEST SZCZĘŚCIE

Zaratusztrianizm jest najbardziej skoncentrowaną na szczęściu religią. Zaratusztrianizm nie gloryfikuje i nie pielęgnuje cierpienia ani lamentu. Wszelkie umartwienia, posty, asceza, skłonność do życia pustelniczego, celibat, biczowanie się dosłownie i w przenośni są uważane za skalanie i podszept Złego Ducha.

Ponieważ świat jest pełen cierpienia i smutku, naszą rolą jest niesienie światu nowego światła, uśmiechu i radości oraz staranie się, by nigdy nie być przyczyną żadnego cierpienia żadnej z istot tego świata.

Depresja i przygnębienie są tworzone przez „dewy” lub osoby demoniczne, które znajdują zadowolenie wtedy, gdy pogrążają nas w smutku i rozpaczy.

Lamentowanie nad naszymi błędami jest złe i bezcelowe. Zaratusztrianie uważają, że trzeba wyciągać wnioski, bo i sto błędów nie ma znaczenia, kiedy z uśmiechem postanawiamy, że nie będziemy ich powtarzać w przyszłości i faktycznie tego nie robimy.

Religia zoroastryjska koncentruje się na „úshtá”. USZTA odnosi się do „promieni porannego światła, radosnego wschodu słońca, czystości bytu, nowych wspaniałości, odnowionego życia i SZCZĘŚCIA”.

Dlatego zaratusztrianie lubią święta, które są powodem do radości i szczęścia.. Z tego powodu ustanowiono 6 ważych świąt w ciągu roku – GAHAMBARÓW. Dlatego zaratusztrianie na pożegnanie mówią sobie USZTA TE! – BĄDŹ SZCZĘŚLIWY!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close